top of page
bgImage

IMPREGNĒTU KOKA BALSTU RAŽOŠANA

SIA "JAUDA-KOKS"– EKSPERTS IMPREGNĒŠANAS JOMĀ

Uzņēmums "Jauda-koks" ir viens no pieredzes bagātākajiem koksnes impregnētājiem Eiropā. Pieeja augstas kvalitātes izejmateriāliem un daudzu gadu pieredze šajā biznesā dod mums priekšrocības arī nopietnas konkurences apstākļos.

Mūsu priekšrocības:

  • elastīgums attiecībā uz pasūtījumiem;

  • ātra piegāde līdz klienta noliktavai jebkurā pasaules vietā;

  • augsta produkta kvalitāte.

Ltd. "Jauda koks" experience

Pieredze

Privāts uzņēmums kopš 1992. gada, bet ražotne veidota sešdesmitajos gados. 50 gadu pieredze impregnēšanas jomā.

Ltd "Jauda koks" Specialization

Specializācija

Galvenā produkcija: impregnēti koka stabi sakaru un elektrolīnijām.

Ltd "Jauda koks" capacity

Jauda

Ražošanas jauda: 50-100 tūkstoši stabu gadā.

Stabu garumi 7- 16 m;

​Tanalith E impregnēti stabi;

Kreozotēti stabi.

KIWA certified
ISO 9001

SIA "JAUDA KOKS" ŠODIEN

Šobrīd Suntažu ražotne ir aprīkota ar

diviem 24 m gariem autoklāviem,

rupjās un gludās mizošanas iekārtām,

kā arī ar unikālu 26 m garu masīvkoka žāvēšanas kalti, kas ļauj koksni sagatavot impregnēšanai vidēji 10 dienās.

SIA "Jauda-koks" pārsvarā stabu koksni žāvē dabiskā veidā 6 līdz 9 mēnešu garumā, noliktavā glabājot vismaz 30 000 stabu. Kalti izmantojam tikai steidzamu pasūtījumu izpildei, ja mitrums dabiski žuvušai koksnei vēl nav sasniedzis 25 % līmeni. 

Galvenie pasūtījumi ir Tanalith E impregnētiem stabiem, taču ik gadu SIA "Jauda-koks" saražo un eksportē arī ievērojamu daudzumu kreozotētu stabu. Šādos gadījumos tiek izmantots impregnēšanas pakalpojums citā rūpnīcā. Šobrīd galvenais tirgus ir Tuvie Austrumi un Ziemeļāfrika, uz kurieni stabi tiek nosūtīti 40 jūras konteineros un pilnās kuģu kravās. Atsevišķās valstīs uzņēmums šobrīd ir pat vadošais stabu piegādātājs.

about-us

Uzņēmuma apabalvojumi, sasniegumi, aktivitātes

2024. gada aprīlis

No 16. līdz 18. aprīlim Jauda-koks piedalīsies lielākajā mūsu nozares izstādē Middle East Energy Dubaijā.

thumbnail_mEE 2024 email signature.jpg

2018. gada februāris

No 7. līdz 9. martam Jauda-koks piedalījās lielākajā mūsu nozares izstādē Middle East Energy Dubaijā.

From 7th to 9th of March Jauda-koks participated at the biggest exhibition of our industry Middle East Energy in Dubai.

2018. gada augusts

Latvijas Investīciju un Attīstības Aģentūra katru gadu noskaidro un apbalvo Eksportspējīgāko komersantu mazo komercsabiedrību grupā un, izvērtējot pēdējo gadu sasniegumus, SIA “Jauda-koks” ieguva godpilno otro vietu, kas dod tiesības izmantot īpašo atpazīšanas logo savos marketinga materiālos.

EIB2017LOGOEN-04.png

2017. gada maijs

2017.gada 22.maijā SIA “Jauda-koks” noslēdza līgumu ar Latvijas Investīciju un Attīstības Aģentūru par atbalsta saņemšanu komersantiem Nr. SKV-L-2017/278, kas dod mums iespēju realizēt vairākas svarīgas marketinga aktivitātes.

Latvian Investment and Development Agency

Uzņēmuma balvas 2016. gadā

European Business Awards – "National champion 2016/17";

European Business Awards- "National champion 2016/17
Ogre District Entrepreneurs Awards -- "Stability and growth in 2016"

Ogres novada uzņēmēju balva "Stabilitāte un izaugsme 2016".

Uzņēmuma vēsture

SIA "Jauda-koks” kā privāts uzņēmums ir dibināts uzreiz pēc neatkarības atgūšanas 1992. gadā, privatizējot stabu ražošanas rūpnīcu Suntažos. Tā kā ražotne ir būvēta 60. gadu sākumā un daži strādnieki strādā uzņēmumā vairākās paaudzēs, tad varam apgalvot, ka SIA "Jauda-koks” ir viens no vecākajiem koksnes impregnētājiem Eiropā.

Sarūkot vietējam tirgum, nācās piemēroties jaunajiem tirgus apstākļiem un jāsāk konkurēt starptautiskajā tirgū, tādēļ jau 1995. gadā tika iegādātas augstvērtīgas vācu ražotāja "Bezner" stabu mizošanas iekārtas "FML-10", lai sāktu ražot stabus atbilstoši dažādu starptautisku standartu prasībām. Gludi mizota stabu koksne daudzus gadus bija galvenā eksportprece visām vadošajām impregnēšanas rūpnīcām Vācijā, Francijā, Skandināvijā u.c. valstīs, kur ražotājiem bija jau daudzu gadu pieredze darbam eksporta tirgos. Taču, sākoties jaunajam gadsimtam, SIA "Jauda-koks” pamazām sāka iekarot starptautisko tirgu ar impregnētiem stabiem, veicot tiešās piegādes klientiem Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āfrikā.

ES biocīdu direktīvas dēļ 2006. gadā visiem impregnēšanas uzņēmumiem bija jāatsakās no koksnes konservantiem, kas satur arsēnu, tāpēc SIA "Jauda-koks" modernizēja Suntažu ražotni, lai lielākos apjomos varētu uzsākt impregnēšanu ar videi draudzīgiem koksnes konservantiem uz vara bāzes.
Nākamais būtiskais solis uzņēmuma vēsturē bija stratēģiskā investore piesaiste 2015. gadā, kas ne tikai nodrošināja ražošanas jaudu palielināšanu, bet palīdzēja arī iekarot jaunu noieta tirgu.

company-history
bottom of page